Úvod O naší CK Kontakt
Fotogalerie Přihláška Aktuality

ŠAŠTÍN - MARIANKA - BRATISLAVA

Termín: 25.8.2018,
Cena: 400 Kč

Po stopách mariánské úcty na Slovensku

Šaštín-Stráže; Marianka; Bratislava – mestská časť Podunajské Biskupice

 Odjezd v 6.30 hodin z Líšně-nám.Karla IV. a v 7.00 od Janáčkova divadla / Bohéma/.

Šaštín-Stráže – bazilika Sedembolestnej Panny Márie, nejvýznamnější poutní místo Slovenska. Dne 8. září 1864 byla socha Panny Marie korunována zlatými korunkami posvěcenými papežem Piem IX. V roce 1927 papež Pius XI. dekretem Celebrate Apud Slovacham genten prohlásil Sedmibolestnou Pannu Marii za patronku Slovenska (den 15. září je státním svátkem). Papež Pavel VI. povýšil chrám na Baziliku minor.

Marianka – nejstarší poutní místo na území bývalého Uherského království, jeho počátky sahají podle legendy až k roku 1030, kostel Narození Panny Marie byl vybudovaný v roce 1377 a je tedy nejstarším mariánským kostelem ve střední Evropě. Celý areál je v současnosti pod správou Kongregácie bratov tešiteľov. V lese vedle tohoto komplexu se rozprostírá tzv. Mariánské údolí s Lurdskou jeskyní, Kalvárií doplněnou kolekcí soch v životní velikosti a legendárním zázračným pramenem s rotundovou kaplí Svaté studny.

Bratislava – mestská časť Podunajské Biskupice – klášter Milosrdných sestier Svätého kríža. V klášterním kostele Svatého Kříže se uchovávají relikvie blahoslavené Zdenky Cecílie Schelingové (1916–1955), mučednice komunistického režimu, která je od roku 2003 pochovaná na místním hřbitově.

Návrat do Brna cca ve 20. hodin

V ceně zájezdu je autobusová doprava, pojištění CK proti úpadku a průvodce.